Türkiye | Ülke Değiştir

Hafele Örnek Çözüm

Profil

VERIFONE VPLATFORM iLE DAHA ESNEK VE YÖNETiLEBiLiR ÖDEME ÇÖZÜMLERi

  • Profile: Hafele
  • SEKTÖR: Perakende
  • Location: Türkiye

Hafele Örnek Çözüm

VERIFONE VPLATFORM iLE DAHA ESNEK VE YÖNETiLEBiLiR ÖDEME ÇÖZÜMLERi

Dünyanın öncü mobilya ve kapı aksesuarları firması Hafele, tüm mağazalarındaki ödeme altyapısını Verifone uzmanlığı ile yeniden yapılandırdı. Bu dönüşüm ile birlikte birbirinden farklı cihazlar kullanan mağazalardaki görüntü kirliliğinin önüne geçildiğini belirten Hafele yöneticileri, Verifone sayesinde POS raporlarının tek bir standartta alabildiklerini söylüyor. Hafele mağazaları proje sonunda hem ödeme sistemlerinde hız kazandı, hem de ciro artışı sağladı. 

HAFELE’NiN iHTiYACI NEYDi? 

Hafele’nin tüm franchise mağazalarındaki ödeme sistemleri, 7 farklı bankadan alınmış POS cihazları ile birlikte kullanılıyordu. Kasalarda bulunan fazla sayıdaki POS cihazı hem görüntü kirliliğine, hem de ödeme işlemlerin yavaşlamasına neden oluyordu. Farklı bankalardan gelen POS raporlarını analiz etmek ve sisteme işlemek ise süreçleri uzatıyordu. Verifone sahip olduğu tekilleştirme teknolojisi ile Hafele’nin ihtiyaçlarına tam cevap verecek çözümleri geliştirdi. 

VERIFONE BU iHTiYACA NASIL CEVAP VERDi? 

Hafele’nin tüm Türkiye’ye yayılmış olan mağazalarındaki POS dönüşümünün çok hızlı bir şekilde yapılması gerekiyordu. Operasyonları aksatmadan ve satışlara ara verilmesine gerek kalmadan mağazalarda bulunan 7 POS cihazı tek bir cihazda toplanmış oldu. Ayrıca tüm mağazalarda kullanılan VPlatform sayesinde yapılan satışlar gerçek zamanlı olarak merkezden kontrol edilebilir ve tek bir noktada raporlanabilir hale getirildi. VPlatform sayesinde Hafele kendi iç yapısına özel farklı raporlama yeteneklerine sahip oldu. 

MÜŞTERiLER MEMNUN, SATIŞLAR DAHA HIZLI 

VPlatform projesi sayesinde Hafele mağazalarındaki POS karmaşası azalırken, müşterilerin uygun olan POS cihazına göre kredi kartı seçimi yapmasına gerek kalmadı. Müşteriler karmaşadan ve olası hatalardan uzak bir şekilde bankaların kendilerine sundukları tüm taksit ve puan sistemlerinden kolayca yararlanmaya başladılar. Mağazalardaki satış ekibi de ödeme esnasında POS cihazı seçimi karmaşasından kurtularak müşterilere çok daha hızlı bir şekilde hizmet etmeye başladı. Gerçekleştirilen bu dönüşüm sayesinde Hafele mağazalarına gelen müşterilerin ödeme süreçlerindeki memnuniyeti artırılmış oldu. 

MALiYET VE iŞ SÜRECiNDE KURUMSAL FAYDA 

Verifone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, ödeme sistemleri sektörüne entegre çözümler sunduklarını söyleyerek, sundukları çözümler sonrası Hafele ile yaptıkları işbirliğinin kendileri için önemini vurguladı. Altınbaş, Hafele ile gerçekleştirdikleri işbirliğine dair şu bilgileri verdi: “Hafele’nin donanım ve yazılım hizmetlerini tek noktadan almasını sağlayarak, maliyet, iş süreci ve hızlılık anlamında kurumsal fayda sağlamalarında yardımcı olduk. Bütün bu uygulamaların sonrası müşteri memnuniyeti de artacak.” 

PROFESYONEL BiR EKiBiN DESTEĞiNi ALIYORLAR 

Hafele Mali işler Direktörü Aytaç Etan, Verifone ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin detaylarını şu şekilde anlattı: “Verifone projesiyle başladıktan sonra özellikle bizim pos makinelerini fiziksel olarak tek makineye indirme konusunda çok hızlı hareket ettik. Verifone saha teşkilatı hem bu konuda gerçekten tecrübeli oldukları, hem de uzun süre bu işi yaptıkları ve farklı bankaların iş yapış şekillerini bildikleri için müşterilere daha kolay ve iyi hizmet veriyor. Verifone ile çalışmaya başladıktan sonra özellikle bizim de amacımız olan kredi kartı satış cirosunu artırma konusunda bir gelişim sağladık. Bunun en önemli sebebi de performansımızı zamanında ve doğru olarak ölçebildiğimiz için, nerelerde daha fazla fırsatlar olduğunu, nereleri geliştirebileceğimizi çok önceden görebilmemiz... Verifone’un sisteminin çok elastik bir sistem olması, müşteriye göre bazı farklı standartları da yerine getirebiliyor. Hem dünyadaki hem Türkiye’deki tecrübeleri müşterilerine hız ve değer anlamında bir farklılık katıyor. Verifone’la çalışmaya başladığınız zaman çok hızlı bir şekilde kendi sisteminizi onlara dönüştürebiliyorsunuz. Son satış noktalarında da satış kaybına uğramadan, profesyonel bir ekibin desteğiyle bu işi gerçekleştirebiliyorsunuz.” Böylece, Hafele ve Verifone gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında, Hafele’nin mağazalarında çalıştığı 7 bankanın POS cihazlarını tek bir makine altında toplayarak, başarılı bir işe imza attılar.